Рита. Шлюбний вексель. Італ.комічна опера

Харьков, ХНАТОБ
Билеты от 30 грн!
Купить билет на Рита. Шлюбний вексель. Італ.комічна опера - 11.02.2021 18:30

“Рита”
Комічна опера на одну дію

Лібрето Гюстава Ваеза.
Покинута своїм чоловіком Гаспаро (якого вона вважає померлим), Рита вдруге виходить заміж – за Беппе. Беппе знаходиться в повному підпорядкуванні у Рити. Рита і Беппе тримають маленький ресторанчик. Втомлений від капризів і примх Рити, Беппе скаржиться на свою долю відвідувачу, не підозрюючи, що це Гаспаро – перший чоловік Рити. Волею долі Гаспаро з`явився в Канаді, де і отримав звістку про те, що Рита померла. І тепер він повернувся на батьківщину, щоб отримати підтвердження свого вдівства, тому що хоче знову одружитися. Як тільки Гаспаро побачив Риту, він одразу впізнав її і, злякавшись, що вона стане наполягати на тому, щоб він забув про свою канадську наречену, Гаспаро вирішує піти з ресторанчика. Але Рита теж помітила незнайомця, який дуже схожий на її зниклого чоловіка, і починає допитуватися у відвідувача, хто він такий.
Зіткнувшись з Беппе, який ухитрився перевірити паспорт незнайомця, Гаспаро зізнається йому, що дійсно є першим чоловіком Рити. Щоб умовити Беппе не видавати його таємницю, Гаспаро каже йому, що двоєженство карається законом, і другий чоловік повинен бути повішений. Беппе страшно боїться, але в той же час, змучений капризами Рити, теж хоче позбутися від неї і пропонує Гаспаро поставити Риту на кін в грі “морра”: хто переможе, той і залишиться з Ритою. Так як обидва хочуть позбутися Рити, гра не приносить бажаного результату. В кінцевому рахунку Гаспаро і Беппе вирішують довіритися випадку: Беппе простягає Гаспаро дві соломинки; хто витягне довгу, той і залишиться з Ритою. На превелику радість Беппе довга соломинка дістається Гаспаро.

Тим часом Рита переконалася, що «незнайомець» дійсно є її першим чоловіком. Аби не допустити повернення до нього через його буйний характер, вона заявляє, що єдиним підтвердженням їхнього шлюбу є шлюбний контракт, який вона ніколи йому не віддасть, бо таким чином ніхто не зможе довести, що вони одружені. У свою чергу Гаспаро хоче заволодіти цією копією, щоб бути впевненим, що ніщо не зможе перешкодити його новому шлюбу в Канаді, і для цієї мети він прикидається, що у нього не діє права рука. Тепер Рита впевнена, що Гаспаро не зможе більше бити її, і наближається до нього. Але Гаспаро несподівано вихоплює документ – тепер ніщо не може перешкодити його щастю в Канаді. Беппе, який засвоїв науку Гаспаро і став тепер більш рішучим, залишається з Ритою, а Гаспаро благополучно відправляється назад в Канаду.

“ШЛЮБНИЙ ВЕКСЕЛЬ”
Музичний фарс в одній дії
Короткий зміст

Ранок. Заклопотаний станом справ англійський підприємець Тобіас Мілль отримує важливий лист, що відразу піднімає його настрій. Богач Слук, американець з Канади, повідомляє, що зібрався одружуватися і просить підшукати йому наречену.
Заповзятливий Мілль, який винен заокеанському партнеру круглу суму, тут же вирішує убити двох зайців: видати красуню-дочку Фанні за Слука і заодно списати борг. Не слухаючи нарікань дворецького Нортона, він терміново йде.
Нарешті Фанні і її коханий Едуард Мілфорт можуть вийти з кімнати. Вони нескінченно признаються один одному в коханні, про яке не підозрює меркантильний батько. Нортон повідомляє закоханим погану новину, а Мілль, що з'явився, кинувши підозрілий погляд на свого службовця Едуарда, поспішає порадувати дочку підготовленим шлюбним векселем.
Прибулий тим часом американець Слук виробляє фурор екзотичною зовнішністю і поведінкою. Зневірившись, Фанні наодинці розповідає новоявленому нареченому про підготовлювану операцію і обіцяє видряпати очі в разі її здійснення. Едуардо остаточно охолоджує шлюбний запал Слука. До того ж дворецький Нортон, співчуваючий молодим, вмовляє американця не погоджуватися на операцію.
Розхвалюючи принади дочки, Тобіас Мілль підсовує партнеру вексель, але той відмовляється його підписати. Шокований комерсант намагається викликати Слука на дуель, але енергійний американець переписує вексель на Едуарда і робить його своїм єдиним спадкоємцем. Після таких аргументів Мілль, який не надто прагне дуелі, прощає молодих і благословляє їх союз.

Метки:

Харьков, ХНАТОБ
Билеты от 30 грн!
Купить билет на Рита. Шлюбний вексель. Італ.комічна опера
Афиша Харьков, ХНАТОБ 2020. Купить билеты в Харьков со скидкой онлайн. Концерты в Харьков