Сальваторе Шарріно Vanitas: натюрморт в одному акті

Київ, Дом Архитектора
Билеты от 250 грн!
Купить билет на Сальваторе Шарріно Vanitas: натюрморт в одному акті - 30.10.2021 20:00

Сальваторе Шарріно
Vanitas: натюрморт в одному акті
Катерина Дзюндзя, сопрано
Діна Писаренко, фортепіано
Віктор Рекало, віолончель
Остання подія з музичної програми проекту «Корисні копалини: виставка опер у павільйоні спогадів» – рідкісна нагода почути в Києві камерну кантату Сальваторе Шарріно “Vanitas”.

Виставковий проект, який «Ухо» показує в 13-му павільйоні ВДНГ весь жовтень, базується на оперному циклі, представленому агенцією в 2016-2018 рр. Проте «Корисні копалини» уникають буквальності: на виставці ви не побачите об’єктивної документації вистав чи сценографії у первісному вигляді. Тому й події музичної програми не цитують оперний матеріал, а зосереджені на «прилеглих» творах — передусім на камерній музиці композиторів оперної серії «Уха» (Стефано Джервазоні, Карміне Челла та Сальваторе Шарріно).

Кантата «Vanitas» Сальваторе Шарріно має підназву «Натюрморт в одній дії», це одна з перших його робіт для музичного театру. Першими натюрмортами в історії живопису й були барокові картини у жанрі «ванітас»: алегоричні зображення, композиційним центром яких є людський череп, а обабіч — гнилі фрукти, слимаки, згаслі свічки та інші нагадування про тлінність, марноту земного існування. У центрі одноактної «Vanitas» Шарріно коротка мелодія: крещендо, що виринає з тиші, тремор з кількох нот, і повернення у тишу. На тлі цього мотиву і його варіацій — мінімальний поетичний текст, який через нескінченне повторення («смерть», «троянда», «образ») пориває зв‘язки зі смислом. «Коли голос довірено тиші, нічого не лишається, окрім рота, його порожнини, слюни. Відкриті губи як межа порожнечі», — писав Шарріно.

Твір, якому зараз присвячують наукові конференції, уперше був показаний в Пікола Скала — як моноопера. Проте «у галюцинаторному розширенні часу ця музика настільки просторова, що не терпить жодної сценографії, крім власної наготи». В суботу Ухо покаже Vanitas в концертній версії — як кантату. Гратимуть Віктор Рекало (віолончель Ухо-ансамблю) й Діна Писаренко (фортепіано), співатиме Катерина Дзюндзя (сопрано) — кращої компанії годі вигадати.

Метки:

Київ, Дом Архитектора
Билеты от 250 грн!
Купить билет на Сальваторе Шарріно Vanitas: натюрморт в одному акті
Афиша Київ, Дом Архитектора 2020. Купить билеты в Київ со скидкой онлайн. Концерты в Київ