Пори року

Дніпро, Дніпропетровський Академічний Театр Опери та балету
Билеты от 100 грн!
Купить билет на Пори року - 25.11.2021 19:00

“Пори року”

дванадцять музично-пластичних новел на музику П. Чайковського

Ця вистава – друга частина ексклюзивного творчого проекту театру ім. В.Г. Магара. В 2008 році світ побачила перша частина проекту – музично-пластична екзистенція буття “Таїнство творіння”, А. Вівальді “Пори року”. Продовженням проекту будуть постановки на основі музики Е. Гріга та Й.С. Баха. Легка для сприйняття і глибока за своїм наповненням музика П. Чайковського надихнула постановників на створення видовища, в якому засобами музики, танцю, відеоарту й художнього світла передано складну взаємодію Природи і Людини.

            Тож “Пори року”, дванадцять новел на музику П. Чайковського, – це оригінальна музично-пластична вистава, основою якої є дванадцять фортепіанних п'єс так званого циклу “Пори року” (оркестрова редакція О. Гаука) та фортепіанне тріо “Пам'яті великого художника”. Дванадцять фортепіанних п'єс лягли в основу пластичних мініатюр, що мають свої сюжети, підтексти і власні назви (відповідно до назв місяців року), а фортепіанне тріо стало підґрунтям інтермедій. Дванадцять новел – це дванадцять різних станів душі й тіла, дванадцять різних проявів життєвого циклу Людини та Природи. Шукаючи різні форми спілкування з Природою, Людина пізнає себе: стає агресивною або ховається від зовнішнього світу, віддається почуттям або впадає в панічний страх… У відповідь на дії Людини по-різному виявляє себе і Природа, стаючи то загрозливо-ворожою, то лагідною і поблажливою. У виставі “Пори року” вдало поєднались “вибуховість” сучасного видовища і тепла інтимна атмосфера дружньої бесіди, витончена простота костюмів і  класична музика в оркестровому та фортепіанному звучанні й хореографія в стилі “демікласика”. Органічним рішенням виявилось поєднення музики та пластики з відеопроекційним динамичним зображенням (художник відеоарту та відеопроекції – Геннадій Лещенко). У відеопроекції автори вистави використують динамічні зображення складових елементів природних явищ: • процес розпуску квітів • таєння снігу та льоду • рух морської волни • мерцання місячного світла • рух полум'я вогню • рух падаючих яблук • рух обличчів-морд вовків • літаючи та танцюючи птахі • падаюче листя • рух снігової хуртовини • рух та обертання хмар. Відеопроекція здійснюється на  напівпрозорий екран розміру з дзеркало сцени, завдяки чому дійові особи, виконавці пластичних малюнків за екраном, розчиняються в динамічному зображені, що створює на сцені ілюзію трьох мірного віртуального простору (3D ефект).

АВТОР ІДЕЇ, ДИРИГЕНТ, МУЗИЧНИЙ КЕРІВНИК – Олександр СУРЖЕНКО

РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК – Андрій РОМАНОВ

ХУДОЖНИК-ПОСТАНОВНИК – Надія ДВОРЯНКІНА

БАЛЕТМЕЙСТЕР-ПОСТАНОВНИК, АСИСТЕНТ РЕЖИСЕРА – Тамара БОБРОВА

ХУДОЖНИК ВІДЕОАРТУ ТА ВІДЕОПРОЕКЦІЇ – Геннадій ЛЕЩЕНКО

РЕПЕТИТОР З БАЛЕТУ – Тетяна МАНУКЯН

ХУДОЖНИК З ОСВІТЛЕННЯ – заслужений працівник культури України Анатолій ІВАНОВ

ЗВУКОРЕЖИСЕРИ –  Максим НАКОНЕЧНИЙ

ПОМІЧНИКИ РЕЖИСЕРА – Сергій МОСТОВИЙ, Олена СИЧОВА

Метки:

Дніпро, Дніпропетровський Академічний Театр Опери та балету
Билеты от 100 грн!
Купить билет на Пори року
Афиша Дніпро, Дніпропетровський Академічний Театр Опери та балету 2020. Купить билеты в Дніпро со скидкой онлайн. Концерты в Дніпро