Romeo and Juliet / Ромео і Джульєтта

Київ, Отель «Hilton»
Билеты от 350 грн!
Купить билет на Romeo and Juliet / Ромео і Джульєтта - 13.02.2022 17:00

Romeo and Juliet / Ромео і Джульєтта

13.02
17:00
Готель Hilton Kyiv
Бульвар Тараса Шевченка, 30

ВИКОНАВЦІ:
Kyiv Symphony Orchestra
Луїджі Ґаджеро, диригент

Борис Лятошинський. Сюїта з музики до трагедії Вільяма Шекспіра “Ромео і Джульєтта”, ор. 56 (фрагменти)
Сергій Прокоф’єв. Сюїта з балету “Ромео і Джульєтта”
Петро Чайковський. Увертюра-фантазія “Ромео і Джульєтта”

Напередодні Дня всіх закоханих запрошуємо вас на найромантичніший концерт року від Kyiv Symphony Orchestra та італійського диригента Луїджі Ґаджеро. Саме в Італії з’явилася легенда про веронських закоханих, яка у XVI столітті спонукала англійського письменника Вільяма Шекспіра до створення трагедії “Ромео і Джульєтта”.

Хто ж не знає цієї фатальної, але романтичної історії? Ось уже понад 400 років вона надихає освідчуватися у коханні та знаходити точні слова, аби висловити свою пристрасть. Десятки тисяч художників, режисерів та хореографів присвятили їй свої твори, астрономи навіть назвали на честь її героїв супутники Урана. Нині існує близько 20 000 музичних творів, написаних на шекспірівські сюжети, з них левова частка — про почуття Ромео і Джульєтти.

13 лютого до Дня Святого Валентина Kyiv Symphony Orchestra закохає вас у музику про Ромео та Джульєтту трьох авторів — Лятошинського, Прокоф’єва, Чайковського.

Музика Бориса Лятошинського до вистави “Ромео і Джульєтта” народилася у співпраці з українським режисером Бенедиктом Нордом. Не лише сюжетна лінія, а й сама музика перенесуть вас у медієвальні часи карнавалів, коли танцювали павану і в розмовах про кохання усамітнювалися у квітучих садах.

“Немає повісті сумнішої на світі, ніж музика Прокоф’єва в балеті”, — ширилося оркестрантами за два тижні до першого виконання балету “Ромео і Джульєтта” Сергія Прокоф’єва. Тоді, у 1935 році, прем’єру скасували, адже музика композитора в Большом театрі здалася надто складною для танцювання, тому вперше прозвучала закордоном. І з того часу ця музика не тільки не полишає стіни театрів, але й регулярно використовується у рекламах та попкультурі. Усе завдяки тому, що в “Ромео і Джульєтті” Прокоф’єв створив цілу низку хітових мелодій, які можна буде почути у виконанні Kyiv Symphony Orchestra.

Не викликає подиву, що сюжет “Ромео і Джульєтти” був близьким і для Петра Чайковського — композитора з трагічною долею. Та на противагу цьому в його музиці стверджується перемога кохання. Палке захоплення Шекспіром в процесі роботи над симфонічним твором надихнуло Чайковського на задум опери “Ромео і Джульєтта”. Й попри те, що опера так і не була написана, ви можете почути, як вишукано й емоційно композиторові вдалося втілити фабулу й без допомоги слів.

Метки:

Київ, Отель «Hilton»
Билеты от 350 грн!
Купить билет на Romeo and Juliet / Ромео і Джульєтта
Афиша Київ, Отель «Hilton» 2020. Купить билеты в Київ со скидкой онлайн. Концерты в Київ