Билеты от 200 грн!
Купить билет на Броніслава Ніжинська : Танц-реконструкція - 24.06.2023 18:00
БРОНІСЛАВА НІЖИНСЬКА : ТАНЦ-РЕКОНСТРУКЦIЯ
( ЛЕКЦІЯ-ПЕРФОРМАНС, ВИСТАВА)
Прем‘єра вистави мистецько-дослідницького проєкту «Броніслава Ніжинська».
Перед презентацією вистави на міжнародному фестивалі сценічного мистецтва у місті Дрезден (Німеччина) ми вирішили запросити, глядачів міста Києва, через захоплююче занурення у простір мистецьких пошуків руху і танцю, які принесли Броніславі Ніжинській світову славу – відкрити для себе, історію революційного мистецького Києва 1916-1921 років.
Сестра легендарного Вацлава Ніжинського – українська, європейська та американська танцівниця польського походження, хореографка і танцювальний педагог, – всесвітньовідома новаторським підходом до постановки танців і танцювальних вистав. До найвідомішої вистави Ніжинської – «Блакитний експрес» за сценарієм Жана Кокто – костюми розробляла Коко Шанель, а частину візуалу і декорацій – Пікассо. Отже, проєкт «Броніслава Ніжинська: танц-реконструкція» має на меті відновити майже втрачений пазл в історичній культурній пам‘яті про роль Київського періоду (1916-1921 років) в творчості однієї з перших у світі жінок-хореографок.
В межах світового мистецького визнання Ніжинської на сьогодні цей період, на жаль, маловідомий, але ж саме ж він зіграв ключову роль у формуванні модерн-балету світу та світової спадщини хореографки-новаторки Ніжинської: вона створила більше 70 балетів за своє життя, три з яких можна побачити і до сьогодні.
Цю історичну несправедливість і прогалину у культурній пам‘яті й намагатимуться заповнити цим проєктом його творці через метод танц-реконструкції, який передбачає відтворення втрачених або забутих балетів, танцювальних вистав, номерів на основі збережених матеріалів: відеозаписів, рецензій, спогадів сучасників – архівних матеріалів і праць українських та зарубіжних дослідників танцю й театру тощо.
Проєкт було створено за підтримки Українського культурного фонду. Він відображає процес формування танцювального мистецтва в Україні в 10-20 рр. XX ст. та його щільний зв’язок із іншими видами мистецтва, а отже наочно демонструє, як саме формувався протомодерний танець – від передумов і пошуків до нововведень і його впливу на сучасні техніки.
Проєкт реалізується командою Ruban Production ITP. Виставу було створено за підтримки Українського культурного фонду.
Показ відбудеться 24 червня 2023 о 18:00 на Сцена 6 (вул. Васильківська, 1)
Партнери проєкту:
Музей української діаспори
Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
Національний центр ім. Олександра Довженка
Braty Art Studio